X
چهارشنبه, ۱۳ اسفند ۱۳۹۳ ۰۸:۵۶ ۱۹۸۹
طبقه بندی:
 طبقه جدید   میناب   رودان   شهرستانها  
 بین الملل   قشم   بندر جاسک   وزارتخانه  
 تجارت   سیریک   آموزش و پژوهش   ابوموسی  
 استان   بشاگرد   بستک   صنعت و معدن  
 بندر خمیر   شهرکهای صنعتی   بندر لنگه   مصاحبه  
 صنعت معدن و تجارت در رسانه ها   پارسیان   حاجی آباد   طبقه بندی نشده  
 بازرگانی   
چچ
ثبت محدوده های اکتشافی و معدنی اینترنتی خواهد شد

ثبت محدوده های اکتشافی و معدنی اینترنتی خواهد شد

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان گفت: در راستای شفاف‌سازی فعالیت‌های معدنی کلیه محدوده‌های معدنی کشور برای رؤیت عموم در سامانه کاداستر معدن بارگذاری می شود

به گزارش روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان ، کلیه محدوده‌های اکتشافی و معدنی استان برای رؤیت عموم در سامانه اینترنتی بارگذاری می شود. خلیل قاسمی، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان با بیان این مطلب، گفت: به دنبال سیاست ها و برنامه های اجرایی وزارت صنعت، معدن و تجارت مبنی بر عملیاتی شدن پروژه «کاداستر معادن» این سامانه از 16 اسفند ماه سال جاری در استان هرمزگان آغاز به کار خواهد کرد.
وی در ادامه تصریح کرد: سامانه کاداستر معادن به عنوان بخشی از طرح ایجاد، سامانه اطلاعات مکانی وزارت صنعت، معدن و تجارت در کشور عملیاتی شده است. وی با بیان اینکه این سامانه از شنبه هفته آینده در استان اجرایی خواهد شد، افزود: از این پس ثبت درخواست‌های جدید محدوده های اکتشافی و صدور مجوز    برداشت جهت پروژه های عمرانی از طریق سامانه کاداستر اینترنتیhttp://cadastr.mimt.gov.ir انجام خواهد شد.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان گفت: در راستای شفاف‌سازی فعالیت‌های معدنی کلیه محدوده‌های معدنی کشور برای رؤیت عموم در سامانه کاداستر معدن بارگذاری می شود. و با اجرایی شدن این سامانه تمام روال‌های کاغذی در فرآیندهای صدور مجوزهای بخش معدن حذف و سامانه به صورت مکانیزه، اقدام به صدور پروانه اکتشاف،‌ گواهی کشف و پروانه بهره برداری در قالب فرم‌های جدید و تک برگی خواهد کرد که از ضریب امنیتی بالایی برخوردارند.
وی در ادامه افزود: براساس قانون و بخشنامه های مربوطه و برای شفاف‌سازی و چابک شدن سیکل درخواست صدور پروانه‌های اکتشاف و صدور مجوزهای معدنی این طرح در حال انجام است. وی با اشاره به سیاستهای برنامه توسعه معدنی کشور تصریح کرد: در تهیه طرح کاداستر اصول ایمنی رعایت شده است.
قاسمی افزود: با استفاده از یک سری برنامه‌های نرم افزاری در زمینه اطلاعات جغرافیایی و مکانی این طرح تهیه شده است. وی گفت: متقاضیان اکتشافی از طریق اینترنت و یا کافی نت ابتدا در سامانه مذکور ثبت نام و پس از ارسال مدارک لازم، جهت احراز هویت به سازمان استان مراجعه می نمایند و سپس کارشناسان سازمان آن را بررسی و کنترل نموده و چنانچه مغایرتی در اطلاعات مشاهده نگردید، پس از فعال سازی حساب کاربری، متقاضی می تواند از طریق اینترنت با مشاهده محدوده های اکتشافی و معدنی ثبت شده قبلی و سایر محدوده ها از قبیل مناطق حفاظت شده مربوط به سازمان محیط زیست، تقاضای ثبت محدوده نمایند و متقاضی درخواست اکتشاف پس از ثبت درخواست خود، محدوده آزاد را در کارتابل خود دریافت نموده و توسط فرم ادامه کار به سازمان استان جهت پیگیری و ادامه موضوع ارسال می‌نماید.
وی گفت: سازمان، استعلامات لازم از دستگاههای اجرایی را طبق اصلاحیه ماده 24 قانون معادن انجام می‌دهد و پس از جوابیه استعلام و تکمیل سایر مدارک لازم صدور پروانه اکتشاف به صورت اینترنتی دریافت خواهد نمود.
آدرس کوتاه شده:
No Cache
Generate time: 11.045663992564
Query time: 10.222237586975