X
چهارشنبه, ۲۰ اسفند ۱۳۹۳ ۱۴:۳۹ ۵۰۳
طبقه بندی:
 طبقه جدید   میناب   رودان   شهرستانها  
 بین الملل   قشم   بندر جاسک   وزارتخانه  
 تجارت   سیریک   آموزش و پژوهش   ابوموسی  
 استان   بشاگرد   بستک   صنعت و معدن  
 بندر خمیر   شهرکهای صنعتی   بندر لنگه   مصاحبه  
 صنعت معدن و تجارت در رسانه ها   پارسیان   حاجی آباد   طبقه بندی نشده  
 بازرگانی   
چچ
آموزش رایگان فرش دستباف در جزیره تنب بزرگ

آموزش رایگان فرش دستباف در جزیره تنب بزرگ

آموزش فرش دستباف با توجه به تقاضای بسیاری از علاقمندان در جزیره تنب بزرگ برگزار گردید.

Normal 0 false false false EN-US X-NONE FA

به گزارش روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان، خلیل قاسمی، رئیس سازمان با بیان این مطلب افزود: برگزاری دوره آموزشی فرش و دیگر دوره ها در راستای پرنمودن اوقات فراغت و ایجاد درآمد و اشتغالزایی، گام بسیار مهمی در تثبیت جمعیت جزایر و ایجاد انگیزه ماندگاری بیشتر آنان خواهد بود.

وی در ادامه تصریح کرد: با وجود استعدادها و پتانسیل های موجود در استان در خصوص فرش دست بافت و تقاضای آموزش این هنر ارزنده در استان با رایزنی ها و پیگیری های صورت گرفته تا کنون در شهرستان های جاسک و بندرخمیر کارگاه آموزشی فرش دست بافت برگزار گردیده است و در آینده نزدیک در سایر شهرستان هایی که متقاضی آموزش این هنر را دارند نیز اجرا خواهد شد .

 خلیل قاسمی در ادامه گفت:  این دوره آموزشی  از  تاریخ 20 بهمن ماه آغاز تا  11 اسفند ادامه داشت و در دو نوبت صبح و بعداز ظهر به 33  نفر از زنان علاقمند این جزیره آموزش بافت فرش به صورت عملی و تئوری و بافت 4 نوع سبک قالی (زمینه گلیم فرش، ساده، گل برجسته، گلیم فرش، زمینه زربافت، گلیم سوزنی، گلیم ساده و کاشت مروارید روی فرش) و رنگرزی به صورت شیمیایی و طبیعی، توسط یکی از اساتید مجرب آموزش داده شد.

وی افزود : این دوره آموزشی به صورت کاملا رایگان و مواد اولیه برای آموزش این هنرجویان توسط سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان تأمین شد و در اختیار هنرجویان قرار گرفت.

در پایان رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت گفت: هنرجویان با قبولی در آزمون کتبی و عملی که توسط سازمان برگزار گردید، گواهی نامه پایان دوره دریافت نمودند که با توجه به تفاهم نامه ای که مابین وزارت صنعت، معدن و تجارت و سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور وجود دارد؛ بافندگان با داشتن این گواهی نامه می توانند در آزمون فنی و حرفه ای شرکت کرده و سپس از مزایای بیمه بافندگان و تسهیلات آن استفاده کنند.

 

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Generate time: 10.866516749064
Query time: 10.111523469289