X
چهارشنبه, ۰۴ شهریور ۱۳۹۴ ۱۸:۱۸ ۶۱۶
طبقه بندی:
 طبقه جدید   میناب   رودان   شهرستانها  
 بین الملل   قشم   بندر جاسک   وزارتخانه  
 تجارت   سیریک   آموزش و پژوهش   ابوموسی  
 استان   بشاگرد   بستک   صنعت و معدن  
 بندر خمیر   شهرکهای صنعتی   بندر لنگه   مصاحبه  
 صنعت معدن و تجارت در رسانه ها   پارسیان   حاجی آباد   طبقه بندی نشده  
 بازرگانی   
چچ
دکتر سرقینی، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در ششمین جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید: معادن جزء بخشهایی است که رشد قابل قبولی نسبت به رشد متوسط کشور دارد

دکتر سرقینی، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در ششمین جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید:

معادن جزء بخشهایی است که رشد قابل قبولی نسبت به رشد متوسط کشور دارد

دکتر سرقینی به ژئوفیزیک هوایی اشاره کرد و گفت:‌ در شمال بندرعباس با وجود دارا بودن معادن و ذخایر معدنی بسیار غنی، با همکاری سازمان زمین شناسی ژئوفیزیک آن منطقه صورت خواهد گرفت تا بتوانیم ظرفیتهای سنگ آهن استان را شناسایی کنیم.

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA

 

ششمین جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید با حضور دکتر سرقینی، معاون امور معادن و صنایع معدنی در چهارمین روز از هفته دولت ، در هرمزگان برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان، در این جلسه که به ریاست استاندار و اعضاء کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید برگزار گردید؛ دکتر سرقینی با تبریک هفته دولت ، در ابتدا به چرخه فولاد اشاره کرد و گفت: یکی از بخشهایی که رشد قابل قبولی نسبت به رشد متوسط کشور دارد معان هستند.  وی در ادامه رشد معادن را در سال 93، ده درصد اعلام کرد و اظهار داشت: این در حالی است که رشد متوسط کشور یک سوم رشد معدن است که نشان از رشد دو برابری در معادن داریم.

دکتر سرقینی به ژئوفیزیک هوایی اشاره کرد و گفت:‌ در شمال بندرعباس با وجود دارا بودن معادن و ذخایر معدنی بسیار غنی، با همکاری سازمان زمین شناسی ژئوفیزیک آن منطقه صورت خواهد گرفت تا بتوانیم ظرفیتهای سنگ آهن استان را شناسایی کنیم.

دکتر جادری، استاندار هرمزگان با اشاره به معادن منطقه فین اظهار داشت: این منطقه نیاز به توجه ویژه دارد اگر بتوانیم معادن آن منطقه را احیا کرده و سرمایه گذاری کنیم ؛ یک تحول عظیم در شمال شهر بندرعباس ایجاد خواهد شد.

وی در ادامه به تامین خوراک اشاره کرد و گفت:‌ با احیاء بیشتر منطقه فین، می توان خوراک منطقه ویژه  را به صورت ریلی و جاده های اصلی تامین کرد.

استاندار هرمزگان، صنعت و معدن را کار تخصصی و سخت دانست و گفت:‌ در زمانهای گذشته کمتر کسی در این کار تخصص داشت ولیکن امروز در استان، نیروی کار با تجربه و مسلط به کار و تحصیل کرده را می توان دید که در جایگاه مدیریت می توانند قرار بگیرند.

دکتر جادری در ادامه افزود: تفکیک صنایع انرژی بر پارسیان از لامرد جز مطالبات مردم استان است که باید پیگیری شود.

خلیل قاسمی، رئیس سازمان صنعت معدن وتجارت هرمزگان و دبیر کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان ، در ابتدا با اشاره به ظرفیتها و پتانسیلهای موجود در هرمزگان گفت: وجود 207 معدن فعال با اشتغالزایی2746 نفر و همچنین دسترسی به آبهای آزاد، مناطق ویژه، کارخانه های سیمان ، آلومنیوم، فولاد و وجود بندر شهید رجایی و شهید باهنر از ظرفیت ها و پتانسیل های اقتصادی هرمزگان است.

قاسمی تصریح می کند: هر یک از ظرفیت‌های استان هرمزگان موتور محرک توسعه اقتصادی قلمداد می‌شود و از نظر اجرای طرح ‌های بزرگ و اثرگذار گنجینه ظرفیت‌های مادی و کارگاه سازندگی کشور محسوب می شود.

وی هرمزگان را با داشتن مزیتها و فرصتهای فراوان نقش ملی و فراملی  در اقتصاد منطقه دانست و گفت: رشد بیش از 190 درصدی  صدور جواز تاسیس در چهار ماهه نخست سال  نشان از سرمایه گذاری در این استان دارد. قاسمی میزان سرمایه گذاری در معادن را 1280 میلیارد ریال عنوان کرد و گفت:‌ با بررسی موانع و مشکلات فعالان این بخش در آینده  نه چندان دور شاهد سرمایه گذاری در بخش معدن نیز خواهیم بود.

رئیس سازمان صنعت؛ معدن و تجارت هرمزگان در ادامه افزود: علاوه بر تجاری و صنعتی بودن، استان هرمزگان را نیز می توان استان معدنی هم دانست چرا که بخشی از ظرفیتهای موجود در آن از معادن این استان استخراج می شود. وی میزان ذخیره قطعی و احتمالی کل معادن دارای پروانه استان را 8.2 میلیارد تن اعلام کرد.

 

قاسمی در پایان تامین اعتبار مورد نیاز جهت پی جوئی کانیهای معدنی و مطالعات نیمه تفصیلی در سطح استان، تامین اعتبار مورد نیاز جهت تهیه نقشه های زمین شناسی استان، تامین اعتبار مورد نیاز جهت محاسبه دقیق برداشت های معادن موجود به منظور اخذ حقوق دولتی، در صورت امکان تشدید مقابله در جهت جلوگیری از برداشت و حمل و نقل غیر مجاز مواد معدنی در سطح استان، مساعدت در جهت جذب نیروی تخصصی مرتبط با معدن همراه با تجهیز ادارات شهرستانی در جهت کمک به معدنکاران و نظارت بر معادن و تسریع در امور، بذل مساعدت و همراهی مدیران دستگاههای اجرایی، فرمانداران، بخشداران و ائمه محترم جمعه در شهرستانها جهت حمایت از سرمایه گذاریها در بخش معادن و رفع تعارضات محلی و همچنین  تسریع در واگذاری زمین جهت واحدهای فرآوری مواد معدنی در سطح استان  را از اهم پیشنهادات و پیگیریهای سازمان دانست.

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Generate time: 14.164896806081
Query time: 13.347634633382