X
سه شنبه, ۰۶ بهمن ۱۳۹۴ ۱۴:۵۸ ۴۲۹
طبقه بندی:
 طبقه جدید   میناب   رودان   شهرستانها  
 بین الملل   قشم   بندر جاسک   وزارتخانه  
 تجارت   سیریک   آموزش و پژوهش   ابوموسی  
 استان   بشاگرد   بستک   صنعت و معدن  
 بندر خمیر   شهرکهای صنعتی   بندر لنگه   مصاحبه  
 صنعت معدن و تجارت در رسانه ها   پارسیان   حاجی آباد   طبقه بندی نشده  
 بازرگانی   
چچ
سهراب رضوانی، معاون سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان: جمع آوری میوه های قاچاق در سطح استان در اولویت کارها قرار گیرد

سهراب رضوانی، معاون سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان:

جمع آوری میوه های قاچاق در سطح استان در اولویت کارها قرار گیرد

معاون سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان با تاکید بر سلامت غذایی جامعه گفت: قرار دادن میوه سالم در سبد غذایی مردم از وظایف این کمیته می باشد ولیکن برخورد مناسب با خرده فروشان نیز نباید نادیده گرفته شود.

Normal 0 false false false EN-US X-NONE FA

به منظور بررسی مسائل و مشکلات مربوط به قاچاق دهمین جلسه کارگروه حمایت از تولید و نظارت بر گردش کالا در سطح عرضه قاچاق کالا و ارز استان با حضور معاون سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان، رئیس اداره نظارت و بازرسی سازمان و اعضاء کارگروه برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان، سهراب رضوانی با اشاره به وجود
میوه های خارجی که غالبا ً به صورت خرده فروشی در سطح شهر وجود دارند اظهار داشت: به دلیل ورود از مبادی غیر قانونی ، پس از جمع آوری می باید این میوه ها امحاء گردد.

وی با اشاره به دارا بودن تنها مجوز واردات 5 قلم میوه اظهار داشت: اتاق اصناف پس از اطلاع رسانی به صنوف میوه و تره بار نسبت به جمع آوری میوه های قاچاق اقدام نماید.

رضوانی ادامه داد: با توجه به اهمیت موضوع می بایست جمع آوری تمام میوه های وارداتی قاچاق در اولویت کار قرار گیرد و بازرسان حداقل ظرف مدت ده روز نسبت به جمع آوری این میوه ها در میادین میوه و تره بار اقدام و به سازمان اموال تملیکی جهت امحاء تحویل نمایند.

معاون سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان با تاکید بر سلامت غذایی جامعه گفت: قرار دادن میوه سالم در سبد غذایی مردم از وظایف این کمیته می باشد ولیکن برخورد مناسب با  خرده فروشان نیز نباید نادیده گرفته شود.

وی اظهار داشت: ساماندهی به وضعیت عرضه اقلام قاچاق تنها در اختیار سازمان صنعت، معدن و تجارت نیست بلکه با همکاری دیگر ارگانها میسر خواهد شد.

در ادامه پیروی منش، هدف از اجرای بازرسی های هدفمند و گشت مشترک با ادارات ذیربط در امر مبارزه با قاچاق کالا و ارز را ایجاد امنیت غذایی و بهبود تغذیه آحاد جامعه دانست و گفت: امنیت غذایی  نیازمند رویکردی یکپارچه و همه جانبه است که از طریق همکاری های درون و برون بخشی و مشارکت مردم میسر خواهد شد.

رییس اداره نظارت و بازرسی سازمان خاطر نشان کرد: ارزش قاچاق کالا تقریباً معادل ارزش واردات قانونی به کشور محسوب می شود که این خود می تواند یکی دیگر از موانعی باشد که در مسیر توسعه کشور قرار دارد.

وی ادامه داد: باید با فرهنگ سازی ریشه قاچاق کالا علی الخصوص میوه را در سطح استان برچید.

شایان ذکر است اعضاء حاضر در جلسه به تشریح عملکرد خود پرداختند.

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Generate time: 13.994843482971
Query time: 13.142079671224