X
سه شنبه, ۳۱ فروردین ۱۳۹۵ ۱۱:۰۹ ۱۴۹
طبقه بندی:
 طبقه جدید   میناب   رودان   شهرستانها  
 بین الملل   قشم   بندر جاسک   وزارتخانه  
 تجارت   سیریک   آموزش و پژوهش   ابوموسی  
 استان   بشاگرد   بستک   صنعت و معدن  
 بندر خمیر   شهرکهای صنعتی   بندر لنگه   مصاحبه  
 صنعت معدن و تجارت در رسانه ها   پارسیان   حاجی آباد   طبقه بندی نشده  
 بازرگانی   
چچ
برگزاری ، پنل صنعت، معدن، مناطق آزاد صنعتی-تجاری و ویژه اقتصادی

برگزاری ، پنل صنعت، معدن، مناطق آزاد صنعتی-تجاری و ویژه اقتصادی

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان عنوان کرد: جذب سرمایه‌گذاری ‌های خارجی موجب رشد و توسعه اقتصادی و در پی آن افزایش کارآفرینی و صادرات است

به گزارش روابط عمومی سازمان صنعت،معدن و تجارت هرمزگان ، پنل صنعت، معدن، مناطق آزاد صنعتی-تجاری و ویژه اقتصادی با حضور استاندار هرمزگان،روسای ستادی سازمان صنعت،معدن و تجارت هرمزگان، مناطق ویژه صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس، صنایع کشتی سازی خلیج فارس، شرکت شهرکهای صنعتی ومنطقه ویژه صنایع انرژی بر پارسیان ، سرمایه گذاران داخلی و خارجی برگزار شد.  
دکتر جاسم جادری در بازدیدی که از پنل تخصصی صنعت و معدن داشت با بیان اینکه هرمزگان استان فرصت ها و ظرفیت های صنعتی و معدنی است، عنوان کرد: هرمزگان در آینده مرکز تجارت در منطقه خواهد بود و سرمایه گذاران می توانند از ظرفیت ها و موقعیت مناسب این استان برای سرمایه گذاری استفاده کنند.
وی ادامه داد: ما برای حمایت و رفع مشکلات سرمایه گذاران آمادگی کامل داریم و برداشته شدن تحریم ها نیز فرصت مناسبی را برای سرمایه گذاری در هرمزگان فراهم کرده است.
استاندار هرمزگان به ظرفیت های کشاورزی و شیلاتی استان هرمزگان نیز اشاره کرد و افزود: در این زمینه با به کارگیری ظرفیت ها، هرمزگان می تواند علاوه بر تامین مایحتاج داخلی، محصولات کشاورزی و شیلاتی خود را به کشورهای همسایه صادر و نیازها آنها را نیز تامین کند که این امر با مشارکت بخش خصوصی محقق می شود.
جادری با بیان اینکه صاحبان سرمایه می توانند چرخ اقتصاد کشور را به حرکت درآورند، تصریح کرد: رونق کار بخش خصوصی و سرمایه گذاران موجب تقویت کشور می شود و باید تلاش کنیم تا کشوری پیش رو در سرمایه گذاری باشیم.
خلیل قاسمی رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان اظهار داشت:  امروزه سرمایه گذاری خارجی به عنوان یکی از عناصر عمده در پیوند دادن اقتصاد داخلی کشورها با اقتصاد جهانی تلقی می گردد و به عنوان عاملی جهت انتقال سرمایه ، تکنولوژی، تخصص به جوامع محسوب می گردد. و این واقعیت موجب گردیده رقابتهای اقتصادی برای بهره گیری از فرصتهای موجود در جذب سرمایه گذاری خارجی به منظور ارتقاء جایگاه کشورها در اقتصاد جهانی تشدید گردد.
خلیل قاسمی در ادامه افزود : مقوله سرمایه گذاری ، نقش و اهمیت بسزایی در فرآیند توسعه اقتصادی و اجتماعی هر جامعه ای دارد و دستیابی به رشد اقتصادی در سطح ملی و منطقه ای بدون توجه به مقوله سرمایه گذاری امکان پذیر نمی باشد.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان عنوان کرد: جذب سرمایه‌گذاری ‌های خارجی موجب رشد و توسعه اقتصادی و در پی آن افزایش کارآفرینی و صادرات استو افزود: آنچه که باید هم اکنون مورد تاکید قرار گیرد، محیط و فضای کسب و کار را نسبت به گذشته متفاوت سازیم و راه حرکت فعالان اقتصادی را بیش از گذشته هموار سازیم.
قاسمی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: امنیت سرمایه گذاری باید از اولویت اصلی موضوع سرمایه گذاری در کشور باشد و یک حداقل هایی را برای سرمایه گذاری در یک مدت محدود پیش بینی کرد تا سرمایه گذاران بتوانند فعالیت خود را شروع کنند.
خلیل قاسمی در ادامه افزود: راه اندازی مراکز خدمات سرمایه گذاری استانها و بررسی مشکلات سرمایه گذاری در بخشهای مختلف بصورت استانی نیز یکی از راهکارهای اجرایی بسیار موثر در همین راستا می باشد.
در ادامه مناطق ویژه صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس، صنایع کشتی سازی خلیج فارس، شرکت شهرکهای صنعتی ومنطقه ویژه صنایع انرژی بر پارسیان با بیان نقطه نظرات خود و گزارشهای عملکردی، نسبت به معرفی واحدها، جهت سرمایه گذاری به سرمایه گذاران حاضر در پنل ارائه نمودند.
آدرس کوتاه شده:
No Cache
Generate time: 13.056045373281
Query time: 12.018966674805