X
دوشنبه, ۱۱ تیر ۱۳۹۷ ۰۷:۰۵ ۲۳۱
طبقه بندی:
 طبقه جدید   میناب   رودان   شهرستانها  
 بین الملل   قشم   بندر جاسک   وزارتخانه  
 تجارت   سیریک   آموزش و پژوهش   ابوموسی  
 استان   بشاگرد   بستک   صنعت و معدن  
 بندر خمیر   شهرکهای صنعتی   بندر لنگه   مصاحبه  
 صنعت معدن و تجارت در رسانه ها   پارسیان   حاجی آباد   طبقه بندی نشده  
 بازرگانی   
چچ
آغاز طرح تشدید پایش بازرسی بازار با حضور معاون وزیر در استان هرمزگان

آغاز طرح تشدید پایش بازرسی بازار با حضور معاون وزیر در استان هرمزگان

به گزارش روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان، دکتر سید محمود نوابی در نشست با بازرسان سازمان به اهمیت بازرسی و اقدامات اخیر این اداره پرداخت و اظهار داشت: نقطه اول در تشدید پایش بازار، سامانه 124 است که مردم با گزارشات خود می توانند نقش شایانی در آن داشته باشند.

طرح تشدید پایش بازرسی بازار با حضور دکتر نوابی، معاون وزیر و رئیس هیات مدیره سازمان حمایت از حقوق مصرف کنندگان در استان هرمزگان آغاز شد.
به گزارش روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان، دکتر سید محمود نوابی در نشست با بازرسان سازمان به اهمیت بازرسی و اقدامات اخیر این اداره پرداخت و اظهار داشت: نقطه اول در تشدید پایش بازار، سامانه 124 است که مردم با گزارشات خود می توانند نقش شایانی در آن داشته باشند.
معاون وزیر به اهمیت و نیاز سامانه فروش برای رصد و مانیتورینگ فروش فروشگاهها پرداخت و گفت: صندوق فروش در فروشگاهها و صنوف هدف ما نیست بلکه سامانه فروش هدف اصلی ماست تا از این طریق به راحتی بتوانیم فروشگاهها و مراکز فروش را بصورت مانیتورینگ رصد نماییم.
وی در ادامه افزود: رصد بازار در ایام نوروز و ماه مبارک رمضان با کمک و همیاری بازرسان و مردم در حد عالی پشت سر گذاشته شد و امیدواریم اکنون نیز با حمایت و درایت مردم تجدید حیات را دوباره به بازار بازگردانیم.
دکتر نوابی تصریح کرد: امروز، شرایط بسیار حساس است و نیاز است مردم همکاری بیشتری با سازمان صنعت، معدن و تجارت علی الخصوص در گزارش به سامانه 124 داشته باشند .
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس سازمان حمایت از حقوق مصرف کنندگان افزود: نصب ایتکت یکی از الزامات واحدهای صنفی است که در صورت عدم رعایت برخورد جدی خواهد شد.
وی اظهار داشت: برای فرهنگ سازی درخواست فاکتور از واحدهای صنفی و مراکز فروش، تنها مردم به عنوان مطالبه گر می توانند این فرهنگ را نهادینه نمایند.
دکتر نوابی بیان داشت: یکی از دستورات اکید ریاست جمهوری، پلمپ و نصب بنر تخلف برای واحدی صنفی متخلف است که این امر به شدت در این طرح تشدید پیگیری و اجرا خواهد شد.
در ادامه این جلسه خلیل قاسمی، به اولویت های بازرسی پرداخت و اظهار داشت: اولویت بازرسی در این برهه زمانی، کالای اساسی مردم است.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان تصریح کرد: قریب به 100 بازرس در استان هرمزگان فعالیت می نمایند که با توجه به فعالیت بیش از 40 هزار واحد صنفی نیاز است که مردم نیز همگام با بازرسان سازمان با ما در این امر مهم همیار باشند.
وی افزود: بازرسان سازمان در دو شیفت کاری از ساعت 8 صبح لغایت 22 ، بازار را بصورت 100 درصد پایش می نمایند که در صورت مشاهده هرگونه گرانفروشی، تخلف، احتکار و... برخورد جدی خواهند نمود.
قاسمی با اشاره به تفکیک گرانی و گرانفروشی در بازار بیان داشت: افراد متخلف بیش از 3 بار در اولویت بازرسی قرار دارند و با گرانفروشی به شدت برخورد خواهد شد.
وی تعداد بازرسی های انجام شده در سه ماهه نخست سال را شش هزار و 100 مورد عنوان کرد و افزود: از این بین، دو هزار و 827 مورد به تشکیل پرونده منجر شد که ارزش ریالی پرونده های متشکله بیش از 126 میلیارد ریال است.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان اظهار داشت: 800 مورد گشت مشترک با تعزیرات حکومتی و سایر ارگانها توسط بازرسان سازمان در سه ماهه نخست سال حاصل شد که منجر به پلمپ 4 واحد صنفی و نصب پارچه تخلف برای 10 واحد صنفی شد.
وی ضمن اهمیت سامانه 124 سازمان بیان داشت: در سه ماهه نخست سال یکهزار و 350مورد گزارش مردمی در این سامانه به ثبت رسیده است.
قاسمی در پایان افزود: همشهریان گرامی می توانند در صورت مشاهده هرگونه تخلف با سامانه 124 سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان که بصورت شبانه روزی فعالیت می کند، تماس حاصل نمایند.

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Generate time: 11.972084681193
Query time: 11.163908640544