X
چهارشنبه, ۱۸ فروردین ۱۴۰۰ ۲۱:۳۵ ۶
طبقه بندی:
 طبقه جدید   میناب   رودان   شهرستانها  
 بین الملل   قشم   بندر جاسک   وزارتخانه  
 تجارت   سیریک   آموزش و پژوهش   ابوموسی  
 استان   بشاگرد   بستک   صنعت و معدن  
 بندر خمیر   شهرکهای صنعتی   بندر لنگه   مصاحبه  
 صنعت معدن و تجارت در رسانه ها   پارسیان   حاجی آباد   طبقه بندی نشده  
 بازرگانی   
چچ
کالاهای اساسی به اندازه کافی ذخیره سازی شده است

کالاهای اساسی به اندازه کافی ذخیره سازی شده است

استاندار هرمزگان: با همکاری مردم و همچنین فعالان عرصه تولید، توزیع و فروش کالاها، آرامش در بازار استان هرمزگان وجود دارد و این روند باید با آموزش و اطلاع رسانی مستمر، تداوم یابد.

به گزارش روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان، دکتر فریدون همتی در نشست ستاد تنظیم بازار استان هرمزگان، عنوان کرد: هرمزگان در زمینه تامین و توزیع کالاهای اساسی در تعطیلات نوروز، تجربه موفقی را پشت سر گذاشت و آرامش کامل در تامین کالا، قیمت ها، کیفیت و عرضه کالا در استان وجود داشت.

وی ادامه داد: با بهره‌گیری از این تجربه خوب، طرح ویژه نظارت بر بازار و تامین و توزیع کالاهای اساسی در ماه مبارک رمضان با عنوان طرح ضیافت در استان هرمزگان اجرا می‌شود.

استاندار هرمزگان افزود: کالاهای مختلف به ویژه کالاهای اساسی در قالب این طرح تحت کنترل و نظارت هستند و ذخیره سازی آنها به اندازه کافی انجام شده است.

همتی تصریح کرد: کالاهای مهم و موثر همچون برنج، روغن، مرغ، خرما، میوه و محصولات کشاورزی در قالب برنامه تنظیم بازار در استان تامین و ذخیره‌سازی و توزیع شده است و برنامه تولید روزانه آنها نیز تنظیم شده تا مردم به ویژه در ایام ماه مبارک رمضان در این زمینه نگرانی نداشته باشند و با خیال آسوده به روزه‌داری بپردازند.

وی گفت: با همکاری مردم و همچنین فعالان عرصه تولید، توزیع و فروش کالاها، آرامش در بازار استان هرمزگان وجود دارد و این روند باید با آموزش و اطلاع رسانی مستمر، تداوم یابد.

استاندار هرمزگان با تأکید بر برخورد با تخلفات، گرانفروشی، کم فروشی و احتکار در بازار و لزوم نظارت ویژه فرمانداران در این خصوص، خاطرنشان کرد: در این زمینه نظارت کافی بر بازار استان صورت می‌گیرد و هیچ‌گونه کوتاهی از سوی فعالان اصناف و بازار قابل قبول نیست و همه باید وظایف خود را به طور دقیق انجام دهند تا با مشکلی مواجه نشویم.

در ادامه خلیل قاسمی به برنامه های این سازمان از جمله فرا رسیدن ماه مبارک رمضان و تامین و توزیع کالاهای اساسی و همچنین اجرای طرح نظارتی ویژه ماه مبارک رمضان اشاره نمود و گفت: کالاهای از جمله برنج، شکر، روغن نباتی، مرغ گرم و منجمد، گوشت قرمز، انواع میوه، محصولات کشاورزی، خرما، زولبیا و بامیه و همچنین آش و حلیم کالاهایی هستند که بازارسان نظارت ویژه ای در این ماه دارند.

دبیر ستاد تنظیم بازار استان مهمترین اقدامات انجام شده سازمان صنعت، معدن و تجارت برای ماه مبارک رمضان را تامین اقلام مورد نیاز مردم در گروه کالایی مشمول، برآرود نیاز استان به اقلام اساسی، تخصیص سهمیه شهرستان ها به نمایندگان، مباشرین و عاملین توزیع، هماهنگی با بسیج اصناف به منظور استفاده از ظرفیت و توان مجموعه در امر بازار، هماهنگی با تشکل های توزیعی جهت خرید تضمینی محصولات کشاورزی استان، رصد وضعیت بازار در اقلام اساسی جهت رفع نواقص و کمبودها، استفاده از ظرفیت ملوانی و تعاونی های مرزنشین و بازارچه های مرزی جهت تامین اقلام مورد نیاز شهروندان عنوان کرد.

وی همچنین عملکرد بازرسان در طرح نظارتی ویژه نوروز را 39 هزار و 933 مورد بازرسی عنوان کرد و افزو: از این تعداد بازرسی سه هزار و 161 پرونده تخلف تشکیل شده است.

قاسمی اظهار داشت: مجموع تخلفات کشف شده توسط بازرسان این سازمان سه هزار و 891 مورد به ارزش ریالی بیش از 658 میلیارد ریال می باشد که همه پرونده های تشکیل شده جهت سیرمراحل قانونی و صدور رای نهایی به اداره کل تعزیرات حکومتی ارسال شده است.

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Generate time: 2.224506855011
Query time: 1.0452461242676