X
شنبه, ۲۶ تیر ۱۴۰۰ ۲۰:۳۷ ۲۲
طبقه بندی:
 طبقه جدید   میناب   رودان   شهرستانها  
 بین الملل   قشم   بندر جاسک   وزارتخانه  
 تجارت   سیریک   آموزش و پژوهش   ابوموسی  
 استان   بشاگرد   بستک   صنعت و معدن  
 بندر خمیر   شهرکهای صنعتی   بندر لنگه   مصاحبه  
 صنعت معدن و تجارت در رسانه ها   پارسیان   حاجی آباد   طبقه بندی نشده  
 بازرگانی   
چچ
فرآیند مزایده ملی معادن در هرمزگان دقیقا طبق چارچوب ها و قوانین انجام شده است

دکتر همتی در شورای معادن استان:

فرآیند مزایده ملی معادن در هرمزگان دقیقا طبق چارچوب ها و قوانین انجام شده است

استاندار هرمزگان با اشاره به ارائه گزارش سازمان صنعت، معدن و تجارت، دستگاه های نظارتی و بخش خصوصی، در نشست شورای معادن استان هرمزگان گفت: در استان هرمزگان فرآیند مزایده ملی معادن دقیقا طبق چارچوب ها و قوانین انجام شده است.

به گزارش روابط عمومی صنعت، معدن و تجارت هرمزگان ، دکتر فریدون همتی در این نشست با بیان اینکه استان هرمزگان بخشی از فراخوان ملی مزایده معادن در سطح کشور بود، عنوان کرد: در هرمزگان، 216 معدن در 46 محدوده معدنی و 170 محدوده اکتشافی در این مزایده قرار داشت.

وی ادامه داد: برای این مزایده در هرمزگان 178 نفر متقاضی داشتیم که برای 70 محدوده معدنی و اکتشافی پیشنهاد ارائه کردند و دو سوم دیگر محدوده ها فاقد متقاضی و پیشنهاد بودند.

استاندار هرمزگان ضمن اعلام اینکه در سطح ملی بنا به دلایلی برگزاری این مزایده فعلا متوقف شده است، ادامه داد: مکاتبه ای با ریاست محترم قوه قضائیه خواهیم داشت و تلاش می کنیم در سطح ملی و استانی، اشکالات این امر رفع شود.

دکتر همتی خاطرنشان کرد: این کار بزرگ در سطح ملی فعلا متوقف شده است اما امیدواریم با تعامل قوه قضائیه و وزارت صنعت، معدن و تجارت، این مزایده در راستای رونق تولید و ایجاد اشتغال برگزار شود.

در ادامه رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان با اشاره به ظرفیت های استان در حوزه معادن گفت: معادن استان ظرفیت های بسیار خوبی برای ایجاد اشتغال دارند که ما باید بهترین راهکارها ر ا برای این امر مهم بکار گیریم.

وی همچنین اظهار داشت: برای مزایده محدوده های اکتشافی و معدنی استان کلیه فرآیندهای مزایده در استان بر اساس قانون بوده و با هر گونه تخطی از قانون و متخلفین برخورد قانونی انجام می دهیم.

خلیل قاسمی به روش های واگذاری محدوده های اکتشافی و معدنی در استان پرداخت و افزود: واگذاری محدوده های اکتشافی و معدنی از طریق ثبت محدوده( درخواست صدور پروانه اکتشاف ) از طریق سامانه کاداستر، نقل و انتقال مجوز های اکتشافی و معدنی در چارچوب قانون معادن و آئین نامه اجرایی آن ، واگذاری محدود ه های اکتشافی معدن از طریق مزایده عمومی از طریق سامانه ستاد ایران( سامانه تدارکات الکترونیکی دولت)انجام می گردد.

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Generate time: 3.870991230011
Query time: 2.9087192217509